Pozew o rozwód. Kiedy jego złożenie jest nieuchronne

Po ostatnim tygodniu zadał mi dość interesujące pytanie a mianowicie jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód. Jego sytuację rodzinną znam tylko wraz z opowieści, ale jedno zdołam stwierdzić całą pewnością. Sąsiad nie należy do jednostek zamożnych. Chociaż jeszcze parę lat temu jego sprawa finansowa wyglądała zupełnie odmiennie. Był właścicielem stosunkowo dobrze prosperującej firmy, która działała prężnie na rynku ruchu nieruchomościami.

Wszystko zmieniło się, kiedy nastał światowy recesja. Kolega musiał zamknąć spółkę i zwolnić wszystkich podwładnych. W tym okresie doszły jego problemy natury psychicznej ze skłonnością do depresji i okresowe nadużywanie napojów alkoholowych. Po pewnym czasie nastąpił kolejny cios, gdy z mieszkania wyprowadziła się swoim żona. Rozpad jego związku małżeńskiego był już faktem. Przy tym momencie znajomy związał się z inną panią i chce uregulować swój stan cywilny od strony www formalnej. Nie mając gotówki na adwokata szuka podpowiedzi jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód.

W pierwszej kolejności koniecznym jest sporządzenie odpowiedniego wniosku w sądzie poprawnym do rozpatrzenia przedmiotowej kwestie. We wniosku wskazujemy, iż chcemy być zwolnieni z kosztów sądowych i potrzebujemy, aby został nam mianowany pełnomocnik z urzędu. Być może to być adwokat czy też radca prawny. Do samego wniosku dołączamy stosowane przez nas oświadczenie majątkowe gdzie wskazujemy ile wynosi nasz przychód, jaki majątek posiadamy, jak jest nasz stan rodzinny i ile zarabiają poszczególni członkowie.

Jeżeli nasz wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód zostanie uwzględniony przez zdanie to sam aktualności pozew stanie się już sporządzany przez profesjonalnego pełnomocnika, który poprowadzi polską sprawę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *